מגיני מיטה

מגוון מגיני מיטה לבחירה - NaniCare

היתרונות שבמגיני מיטה

לא פעם אנו מלווים משפחות שאחד מיקיריהם מתדרדר בפתאומיות או בתהליך ארוך ומייגע והופך למעשה לחולה סיעודי.

המצב החדש אליו נקלעת המשפחה הוא קשה ואכזרי ודורש סבלנות רבה, למידה מהירה של המצב ,הבנת המצב החדש והסתגלות למצב חדש בו בן המשפחה שהיה עד רגע זה עצמאי, בעל חשיבה ותפקוד מלא נהפך לתלויי בסובבים אותו.

אנו יכולים להעיד על בלבול רב בקרב המשפחות ועל חוסר מידע והסברה על המצב החדש אליו נקלעה המשפחה. ישנן משפחות שיבחרו להעביר את יקירם לטיפול והשגחה רפואית מלאה באחד מהמחלקות הסעודיות בבתי האבות או במחלות כרוניות גם בבתי חולים גריאטריים. אולם ישנם לא מעט משפחות שבוחרות להביא מטפל זר שיסעד וייטפל את החולה בביתו. בשני המקרים יש צורך לקבוע סדרי עדיפויות בהוצאות המשפחה הגדלות והולכות. כלומר אין גבול לקניות ולרכישות החדשות שבדרך כלל מלוות כאמור במעט מאד מידע של מה צריך? מה קודם למה? כיסא גלגלים? מיטה סיעודית? הליכון? מנוף להעברה למיטה ועוד הוצאות לא מתוכננות.

אחת הסכנות הגדולות והמשמעותיות ביותר שגם יכולה להחמיר את המצב היא התנהגות שאינה נשלטת על ידי המטופל כגון חבטות מהמיטה הסיעודית או נפילה לריצפה – מצב העצמות העדין והשברירי יכול לגרום לשברים שההחלמה מהם ארוכה ומייסרת. לכן אחד הדברים הראשונים שנמליץ למי שמטפל בהוריו באמצעות מטפל צמוד בבית זה למגן בסורג ברזל או עץ את המיטה הקיימת ובמידת הצורך והיכולת הכספית לרכוש מיטה סעודית. כאן המקום לציין את האפשרות של רכישה של מגן בסיסי וטוב, ובעלות ממש לא גבוהה שיעשה את העבודה מאחד ממרכזי יד שרה הפזורים ברחבי מדינת ישראל.

ישנם כמובן גם פריטים רבים שניתן להשאיל ללא תשלום שווה להגיע למרכזי יד שרה שם יושבים מתנדבים ואנשי מקצוע שבאמת שרוצים לעזור מכל הלב שם ניתן ללמוד יותר על האפשרויות העומדות בפניכם וגם לשמוע על פתרונות רבים ומגוונים שייסעו לכם בקבלת החלטות.

לאחר שמנעתם את הנפילה מהמיטה באמצעות סורג ניתן להסתייע במגוון מגני מיטה אותם אנו מייצרים. תפקידו של הריפוד שאנו מייצרים בהתאמה לסוג הסורג (עץ או ברזל) הוא למנוע חבטות ומכות יבשות המשאירות סימנים כחולים במקרה הקל ושברים ברגליים באגן או בידיים במקרים יותר מסובכים כל זאת כתוצאה מתנועות לא רצוניות של המטופל.

תפקיד נוסף של מגני מיטה הוא למנוע הוצאה של ידיים והפלה ושביר דברים שנמצאים על השידה הטיפולית ליד המיטה דוגמת תרופות או מכשירים רפואיים. בנוסף הכנסת יד או רגל לתוך סורג עץ או ברזל והמשך תנועה לא רצונית עלולה לגרור שברים בגפיים העליונות והתחתונות.

אלו סוגים של מגני מיטה קיימים?

קיימים 3 סוגים עיקריים של מגני מיטה:

 • מגנים רגילים: מגנים אלו הם הפופולריים ביותר. הם עשויים מחומרים עמידים ומספקים הגנה בסיסית מפני נפילות.
 • מגנים מוגבהים: מגנים אלו מעוצבים כך שהם מונעים מהמשתמש להחליק מהמיטה. הם עשויים מחומרים עמידים לאורך זמן ומספקים הגנה מוגברת מפני נפילות.
 • מגנים מיוחדים: מגנים אלו מיועדים לאנשים עם מוגבלויות ספציפיות. לדוגמה, קיימים מגנים המיועדים לאנשים עם הפרעות שינה, מגנים המיועדים לאנשים עם מוגבלות מוטורית וישנם מגנים אחרים המיועדים לאנשים עם מיני אלרגיות.

כיצד לבחור מגן מיטה?

בחירת מגן מיטה היא תהליך חשוב, הדורש התייעצות עם איש מקצוע. איש מקצוע יוכל להתאים את מגן המיטה לצרכים הייחודיים של המשתמש ולדאוג שמגן המיטה יהיה בטיחותי ויעיל.

כאשר בוחרים מגן מיטה, יש לקחת בחשבון את המשתנים הבאים:

  • גובה המשתמש: מגן המיטה צריך להיות בגובה המתאים למשתמש, כך שהוא לא יוכל להחליק מהמיטה.
  • מימדי המיטה: מגן המיטה צריך להיות בגודל המתאים למיטה, כך שהוא יכסה את כל משטח המיטה.
  • חומר המגן: מגן המיטה צריך להיות עשוי מחומר עמיד, כך שהוא לא יתבלה בקלות.
  • דירוג הבטיחות: מגן המיטה צריך להיות בעל דירוג בטיחות גבוה ככל האפשר, כך שהוא יהיה בטוח לשימוש.

לסיכום:

מגיני מיטה לקשישים ובעלי מוגבלויות כאלו ואחרות, משמשות כגדר בטיחות למיטה וגם כידית אחיזה בזמן הקימה מהמיטה. את המגינים הללו, ניתן להוסיף בקלות גם בידי מי שאינו טכני כל כך בידיו. מגן בטיחות למיטה, מגיע במודל של הגנה בצד אחד בלבד (יכול לשמש כמעקה בטיחות לבעלי מוגבלויות גופניות מסויומות) וגם במודל שמכסה את שני הצדדים של המיטה, עבור סגירה הרמטית של המיטה והגנה מיטבית בפני נפילה או יציאה מסוכנת מהמיטה עבור בעלי צרכים מיוחדים.

בנוסף למגיני מיטה, אלה מוצרים נוספים שתוכלו למצוא תוכלו למצוא באתר חברת NaniCare:

מגוון גדול ורחב של חגורות למיטה סעודית ולכיסאות הגלגלים, כריות תומכות לייצוב הגוף, ומיגונים מרופדים שונים לרוב חלקי הגוף. ניתן תמיד להתקשר ולהתייעץ על הפתרון
המתאים ביותר למגני מיטה כמו גם לכל בעיה אחרת בה נתקלתם ואנו נשמח לעזור ולכוון.

חברת NaniCare מתמחה בעיצוב תכנון ויצור של מוצרי תמיכה לנכים ופועלת מקיבוץ דברת שבעמק יזרעאל החל משנת 2009.

עם קהל לקוחותינו נמנים בתי חולים, בתי אבות סיעודיים, מעונות משרד הרווחה ומשרד לחינוך-מיוחד. לאורך הדרך ובמקביל לתהליך הצמיחה הקפדנו לחרוט על דגלנו הקשבה ומענה לצרכי הלקוח תוך מתן שירות מהיר וקשר הדוק עם אנשי מקצוע דוגמת פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, אנשי רכש, עובדים סוציאליים אחים ואחיות ראשיות, עובדים סוציאליים.

בתהליך התכנון והנדסת המוצר חשוב לנו מאד הנוחות המרבית ללקוחות והתאמה מרבית לאחר שיחה וזיהויי צרכים.

 

קרא עוד: אביזרים לנכים | כריות כוסמת

Summary
מגיני מיטה
Article Name
מגיני מיטה
Description
לא פעם אנו מלווים משפחות שאחד מיקיריהם מתדרדר בפתאומיות או בתהליך ארוך ומייגע והופך למעשה לחולה סיעודי. המצב החדש אליו נקלעת המשפחה הוא קשה ואכזרי ודורש סבלנות רבה, למידה מהירה של המצב ,הבנת המצב החדש והסתגלות למצב חדש בו בן המשפחה שהיה עד רגע זה עצמאי, בעל חשיבה ותפקוד מלא נהפך לתלויי בסובבים אותו. תפקידם של מגיני המיטה שאנו מייצרים בהתאמה לסוג הסורג (עץ או ברזל) הם למנוע חבטות ומכות יבשות המשאירות סימנים כחולים במקרה הקל ושברים ברגליים באגן או בידיים במקרים יותר מסובכים כל זאת כתוצאה מתנועות לא רצוניות של המטופל.
Publisher Name
נניקאר (NaniCare)
Publisher Logo