ציוד פיזיותרפיה

ציוד פיזיותרפיה

מבוגרים, קשישים ונכים רבים סובלים מבעיות פיזיותרפיות שונות, הדורשות אביזרים ואמצעים לשיפור ותרגול תפקוד, שיקום ועוד. פיזיותרפיה הוא תחום המאבחן בעיות פיזיולוגיות ויש לה חשיבות רבה בעיקר בגיל הזקנה. פעמים רבות היא משמשת כטיפול המרכזי בחייהם של מוגבלים וקשישים. בנוסף לטיפולי פיזיותרפיה, עומד היום לרשות הנזקקים לכך, היצע רחב של  מכשירים ועזרים בהם הם משתמשים לשיפור התפקוד שלהם, לשיקום אחרי ניתוח ולתרגול איברים פגועים או מוגבלים.

ציוד פיזיותרפיה לקשישים

הזדקנות הגוף גורמת לכך, שתפקוד מערכות הגוף מתדרדר וזקנים מטופלים בפיזיותרפיה נגד מחלות או מוגבלות מהם הם סובלים. הפיזיותרפיה מסייעת בבעיות שיקום אחרי ניתוחים שונים, בהגדלת טווח התנועה של איברים מנותחים, בשליטה על הסוגרים, שיווי משקל, יציבה וגם להקלה ושיקום אחרי ניתוחי החלפת מפרקים, שיקום חולי אלצהיימר ושיפור סיבולת לב-ריאה אצל קשישים או מוגבלים.

לעיתים רבות הטיפול בבעיות יציבה או הליכה אצל קשישים, הוא טיפולי פיזיותרפיה. הם נועדו לעזור לאוכלוסייה הזו, להשתקם אחרי מחלות או תאונות, וכן לשיפור בעיות פיזיולוגיות בגפיים תוך התאמת ציוד אישי לשיפור יכולת התפקוד, התנועה והניידות שלהם.

ציוד פיזיותרפיה אחרי נפילות ושברים

קשישים רבים נוטים ליפול ולהיפצע. הם סובלים משברים, בעיות בשרירים, דלקות מפרקים וקשיים בהנעה וטווח התנועה של המפרקים. לרשותם עומדים היום אמצעי עזר רבים, שמסייעים להם לשמור על בריאותם, לשפר את יכולת הניידות שלהם ולסייע להם להתמודד עם פציעות ותאונות. עזרים אלה הם סדים למיניהם לרגליים או לידיים, אמצעים מיוחדים לשיפור ותרגול טווח תנועה ועוד. יש היום מכשור מתקדם אשר מסייע למוגבלים וקשישים רבים לשמור על הבריאות שלהם, ולחזור לעצמם מהר אחרי תאונות או ניתוחים.

ציוד פיזיותרפיה לשיפור ההליכה

שני העשורים האחרונים מציעים גישות ופתרונות חדשים לבעיות הליכה אצל קשישים ומוגבלים. חברות העוסקות בשיווק מוצרים לגיל השלישי, מציעות ציוד פיזיותרפיה אשר עשוי לשקם גפיים פגועות, לשפר טווחי תנועה, להגן על הגוף ועוד. ציוד פיזיותרפיה בא לחזק את השרירים, לעבוד על טווחי התנועה ושיווי המשקל, ואבחון נכון מסייע בבחירת והתאמת האביזרים כמו הליכון עם גלגלים, מקל, הליכון, סד ועוד.

יש למזל זקנים הסובלים מיד קפוצה, טון שרירים גבוה של מאפשר להם את גמישות היד, ולזה למשל יש פתרון בדמותו של אביזר דמוי גזר עם חוט אשר במתיחה גורם ליד להיפתח.

בנוסף יש סדים מסוימים לידיים ולרגליים, אחרי ניתוחים או שיקום מתאונות שמונעים הזזה לא רצויה של האיבר בטווח תנועה שעלול לפגוע בו. למי שמחלים שמניתוח החלפת מפרקים, יש אמצעים שונים העשויים לתרום לשיפור ההליכה שלו, כדי להקל עליו בחזרה לחיים עם מפרק מלאכותי.

אולי יעניין אותך גם: אביזרי אמבטיה לנכים | חגורות לכסא גלגלים