ציוד פיזיותרפיה לקשישים

ציוד פיזיותרפיה לקשישים - NaniCare

העלייה בתוחלת החיים בישראל מביאה לעלייה באוכלוסייה המבוגרת. ככל שהאדם מתבגר, הוא עשוי לסבול מירידה בתפקודים הפיזיים שלו, כגון טווחי תנועה, כוח שרירים, שיווי משקל, ועוד. ירידה זו עלולה להוביל לקשיים בביצוע פעולות יומיומיות, כגון הליכה, אכילה, רחצה, ועוד.

פיזיותרפיה היא תחום המאבחן בעיות פיזיולוגיות ויש לה חשיבות רבה בעיקר בגיל הזקנה. פעמים רבות היא משמשת כטיפול המרכזי בחייהם של מוגבלים וקשישים. בנוסף לטיפולי פיזיותרפיה, עומד היום לרשות הנזקקים לכך, היצע רחב של  מכשירים ועזרים בהם הם משתמשים לשיפור התפקוד שלהם, לשיקום אחרי ניתוח ולתרגול איברים פגועים או מוגבלים.

 

חשיבותו של ציוד פיזיותרפיה לקשישים

הזדקנות הגוף גורמת לכך, שתפקוד מערכות הגוף מתדרדר וזקנים מטופלים בפיזיותרפיה נגד מחלות או מוגבלות מהם הם סובלים. הפיזיותרפיה מסייעת בבעיות שיקום אחרי ניתוחים שונים, בהגדלת טווח התנועה של איברים מנותחים, בשליטה על הסוגרים, שיווי משקל, יציבה וגם להקלה ושיקום אחרי ניתוחי החלפת מפרקים, שיקום חולי אלצהיימר ושיפור סיבולת לב-ריאה אצל קשישים או מוגבלים.

לעיתים רבות הטיפול בבעיות יציבה או הליכה אצל קשישים, הוא טיפולי פיזיותרפיה. הם נועדו לעזור לאוכלוסייה הזו, להשתקם אחרי מחלות או תאונות, וכן לשיפור בעיות פיזיולוגיות בגפיים תוך התאמת ציוד אישי לשיפור יכולת התפקוד, התנועה והניידות שלהם.

שימוש בציוד פיזיותרפיה יכול לסייע לקשישים בדרכים רבות:

  • לשפר את התפקוד הפיזית - הציוד הפיזיותרפי יכול לסייע לקשישים לשפר את טווחי התנועה שלהם, לחזק את שריריהם, ולשפר את שיווי המשקל שלהם.
  • להפחית את הסיכון לנפילות - ציוד פיזיותרפיה יכול לסייע לקשישים לשפר את שיווי המשקל שלהם ולהפחית את הסיכון לנפילות.
  • לשפר את איכות החיים - ציוד פיזיותרפיה יכול לסייע לקשישים להישאר עצמאיים ולבצע פעולות יומיומיות באופן עצמאי.

אנו ב-NaniCare מתמחים באספקת ציוד פיזיותרפיה למבוגרים. החברה מציעה מגוון רחב של ציוד פיזיותרפיה איכותי, מותאם אישית, ומחירים נוחים.

אביזרי שיקום למבוגרים אחרי נפילות ושברים

קשישים רבים נוטים ליפול ולהיפצע. הם סובלים משברים, בעיות בשרירים, דלקות מפרקים וקשיים בהנעה וטווח התנועה של המפרקים.

לרשותם של בני הגיל השלישי, עומדים היום אמצעי עזר רבים המסייעים להם לשמור על בריאותם, לשפר את יכולת הניידות שלהם ולסייע להם להתמודד עם פציעות ותאונות. עזרים אלה הם סדים למיניהם לרגליים או לידיים, אמצעים מיוחדים לשיפור ותרגול טווח תנועה ועוד.

יש היום מכשור מתקדם אשר מסייע למוגבלים וקשישים רבים לשמור על הבריאות שלהם, ולחזור לעצמם מהר אחרי תאונות או ניתוחים.

 

לשיפור ההליכה

שני העשורים האחרונים מציעים גישות ופתרונות חדשים לבעיות הליכה אצל קשישים ומוגבלים. חברות העוסקות בשיווק מוצרים לגיל השלישי, מציעות ציוד פיזיותרפיה אשר עשוי לשקם גפיים פגועות, לשפר טווחי תנועה, להגן על הגוף ועוד. ציוד פיזיותרפיה בא לחזק את השרירים, לעבוד על טווחי התנועה ושיווי המשקל, ואבחון נכון מסייע בבחירת והתאמת האביזרים כמו הליכון עם גלגלים, מקל, הליכון, סד ועוד.

יש למזל זקנים הסובלים מיד קפוצה, טון שרירים גבוה של מאפשר להם את גמישות היד, ולזה למשל יש פתרון בדמותו של אביזר דמוי גזר עם חוט אשר במתיחה גורם ליד להיפתח.

בנוסף יש סדים מסוימים לידיים ולרגליים, אחרי ניתוחים או שיקום מתאונות שמונעים הזזה לא רצויה של האיבר בטווח תנועה שעלול לפגוע בו.

למי שמחלים שמניתוח החלפת מפרקים, יש אמצעים שונים העשויים לתרום לשיפור ההליכה שלו, כדי להקל עליו בחזרה לחיים עם מפרק מלאכותי.

כיצד לבחור ציוד פיזיותרפיה לקשיש ?

בחירת ציוד פיזיותרפיה היא החלטה חשובה שיש לקבל בהתאם לצרכים האישיים של הקשיש. חשוב להתייעץ עם פיזיותרפיסט על מנת לבחור את הציוד המתאים ביותר.

בבחירת ציוד פיזיותרפיה לקשישים, יש לקחת בחשבון את הגורמים הבאים:

  • הצרכים הפיזיים של הקשיש - יש לקחת בחשבון את מצבו הגופני של הקשיש, כגון רמת התפקוד שלו, מצבו הרפואי, ועוד.
  • הצרכים האישיים של הקשיש - יש לקחת בחשבון את סגנון החיים של הקשיש, ההעדפות שלו, ועוד.

חברת נניקאר מציעה ייעוץ מקצועי בבחירת ציוד פיזיותרפיה. הייעוץ ניתן על ידי צוות מומחים מיומן, המכיר את מגוון סוגי הציוד הפיזיותרפי ומסוגל להתאים את הציוד המתאים ביותר לצרכים האישיים של כל קשיש.

אולי יעניין אותך גם: אביזרי אמבטיה לנכים | חגורות לכסא גלגלים

Summary
ציוד פיזיותרפיה לקשישים
Article Name
ציוד פיזיותרפיה לקשישים
Description
שני העשורים האחרונים מציעים גישות ופתרונות חדשים לבעיות הליכה אצל קשישים ומוגבלים. חברות העוסקות בשיווק מוצרים לגיל השלישי, מציעות ציוד פיזיותרפיה אשר עשוי לשקם גפיים פגועות, לשפר טווחי תנועה, להגן על הגוף ועוד.
Author
Publisher Name
נניקאר - ציוד עזר לקשישים ובעלי מוגבלויות
Publisher Logo