מזרונים לפצעי לחץ

מזרונים לפצעי לחץ

פצעי לחץ כשמם כן הם, פצעים שנגרמים בגלל לחץ שמופעל על רקמות רכות, בדרך כלל מעל בליטה של עצם. הכוח הממושך המופעל, עלול להתרחש בעקבות לחץ ישיר או מהשלכה של לחץ במקום אחר. בכל מקרה פצע לחץ גורם לנזק בלתי הפיך לרקמות, והוא עלול להופיע בתוך שעתיים מרגע הפעלת הלחץ. את הנזק ניתן יהיה לראות כעבור זמן מה, ולכן חשוב מאוד לאבחן ולזהות במעוד מועד פצעי לחץ ואז לרוץ ולרכוש מזרונים לפצעי לחץ, כי הם היחידים שמסוגלים לעצור את התדרדרות מצבם של פצעי לחץ. חשוב מאוד גם לטפל בפצעים משום שאם הם לא מטופלים כהלכה, הם עלולים לגרום לזיהומים, לנמק ועד חלילה למוות.

דרגות של פצעי לחץ

יש כמה דרגות לפצעי לחץ החל מ1 ועד 5 שזו האבחנה הכי חמורה. מעבר לנושא של הפצע, רצוי מיד לרכוש מזרונים לפצעי לחץ אשר יש להם תכונות שמסייעות במניעה של פצעי לחץ נוספים, והם אף מפסיקים את הלחץ על פצעי הלחץ הקיימים. פצעי לחץ אופייניים לאנשים הסובלים ממחלות או מוגבלות כלשהי כמו למשל:

* אנשים המרותקים למיטה, או ישובים שעות רבות בכיסא.

* אנשים הסובלים מבעיות בעמוד השדרה.

* חולי סוכרת הסובלים מחוסר תחושתיות.

* אנשים קשישים ולא ניידים.

* אנשים הסובלים מטרשת נפוצה.

* נכים הנמצאים בכיסאות גלגלים.

* אנשים הסובלים מבעיות ברגליים ומונעים מעצמם הליכה.

איך מאבחנים פצעי לחץ?

פצעי לחץ כאמור נגרמים בשל מחסור בזרימת הדם באזור שיש בו בליטת עצם. כיוון שפצע לחץ נוצר במהירות רבה, כך גם הוא יכול להזדהם במהירות, לגרום לכאבים ואף להפוך לנמק מסכן חיים. משום שחשוב מאוד לאבחן פצעי לחץ בטרם יחמירו, הנה תיאור של כמה סימנים מוקדמים המעידים על קיומם של פצעי לחץ.

האזורים הרגישים הם הקרסול, עצם הישבן, העקב, עצם העצה, האוזן ועצם הירך. הסימנים המוקדמים הם שפשופים או אדמומיות בצבע העור, שינויים ברמת הטמפרטורה של העור, בתחושה, חוסר נוחות וכאב.

מה עושים עם פצעי לחץ?- מזרונים לפצעי לחץ!

הדרך הכי טובה למנוע פצעי לחץ היא ברכישת מזרונים לפצעי לחץ שיש להם מבנה ייחודי, תוך התאמה אישית למטופל. בנוסף תוכלו למצוא גם כריות נוחות, הכול למען בריאות היקר לכם.

האזורים "המועדים לפורענות" פצעי הלחץ, ממוקמים בין בלט של עצמות ורקמה רכה. מדובר על הרגליים, האגן, עקבי הרגליים, ישבן, ירכיים, קרסול, גב ואף אוזניים. כאשר מטופל נמצא בסיכון לפתח פצעי לחץ, חשוב לאבחן אם יש לו סימנים על העור. סימנים אלה עשויים להוביל מיד לטיפול מידי, כולל רכישת מזרונים לפצעי לחץ, שהם אמצעי חשוב מאוד למנוע את פצעי הלחץ הבאים. חשוב לומר כי מלבד מזרונים לפצעי לחץ, חשוב גם לטפל בפצעים שכן הם גורמים לסבל ולכאב ואף לסכנת חיים.

אולי יעניין אותך גם: אביזרים לנכים | כריות לפצעי לחץ